2006-2009 рр. Проект "Профілактика ВІЛ серед вихованців колоній для неповнолітніх"

Аналітичний звіт
про виконання у 2006 - 2009 роках проекту
 «Профілактика ВІЛ/СНІД та ризикованої поведінки серед неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях та СІЗО»,
що був реалізований 
  Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» спільно з
  Державним Департаментом України з питань виконання покарань,
Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді
  за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні
 
Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Державним департаментом України з питань виконання покарань, Британською Радою та Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та згідно річного плану співпраці між Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та Урядом України на 2006-2009 рр. ВГЦ «Волонтер» реалізовано проект «Профілактика ВІЛ/СНІД та ризикованої поведінки серед неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях та СІЗО».
 
Мета даного проекту: підвищення ефективності надання якісних соціально-педагогічних послуг з профілактики ВІЛ/СНІД і ризикованої поведінки та сприяння формуванню навичок ведення здорового способу життя серед неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях та СІЗО:
-   підвищення обізнаності та здобуття навичок здійснення ефективної профілактики спеціалістами колоній, СІЗО, державних та громадських організацій, що працюють у напрямку попередження ризикованої поведінки серед неповнолітніх засуджених;
-   покращення методичної бази для здійснення профілактичної діяльності (розробка ряду ігор з профілактики негативних явищ та методичних рекомендацій з питань проведення профілактики ВІЛ та формування здорового способу життя).
 
Географія проекту:
Регіони України, в яких розташовані 11 колоній для неповнолітніх (з 2007 р. – 10 ВК):
 
Волинська обл., Дніпропетровська обл., Донецька обл., Запорізька обл., Луганська обл., Львівська обл., Полтавська обл., Рівненська обл., Тернопільська обл., Харківська обл., Чернігівська обл.
 
Основні навчальні заходи проходили у м. Києві.
  
Діяльність у рамках проекту відбувалась у межах трьох напрямків, які можна виділити як:

Заходи щодо налагодження координації;

Методичні розробки;

Підготовка спеціалістів.

 

Загалом, можна виокремити наступні досягнення, отримані у результаті реалізації проекту:
  1. Розробка тренінгового інформаційно-методичного пакету матеріалів (посібника та 4-х ігор) для фахівців з реалізації заходів з профілактики ВІЛ та вироблення навичок ведення здорового способу життя серед дітей, що перебувають в установах пенітенціарної системи, дасть змогу підвищити ефективність реалізації профілактичних програм у всіх регіонах України та, зокрема, створити єдину систему профілактичної роботи у виховних колоніях для неповнолітніх.
  2. Підвищення рівня компетентності з даного питання фахівців структур Державного департаменту України з питань виконання покарань, Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій через проведення ними відповідної роботи серед підлітків та молоді, дасть змогу постійно поширювати знання щодо профілактики ВІЛ та формування ЗСЖ.
  3. Покращення поінформованості дітей даної категорії щодо ВІЛ/СНІДу, ризикової поведінки та шляхів попередження ВІЛ, формування засад здорового способу життя, сприятиме захисту прав дітей, покращенню їх здоров’я та усвідомлення ними його цінності.
  4. Формування у дітей, підлітків та молоді, що знаходяться у виховних колоніях для неповнолітніх та СІЗО елементарних навичок ведення здорового способу життя, отримання ними інформації про способи захисту від ІПСШ та ВІЛ дасть їм можливість зберегти здоров’я, репродуктивне здоров’я зокрема, а також протистояти негативним впливам середовища, з якими вони часто стикаються у своєму житті.

 

 Координатор проекту: Журавель Тетяна, ten_z@ukr.net


 

 

Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)